Ben Bu Su Kefirine Bayıldım!!!!!! - Doğal Maya

Ben Bu Su Kefirine Bayıldım!!!!!!

Ben Bu Su Kefirine Bayıldım!!!!!!
Ürün Detay

Mayalı hamur işlerinin tümü, çeşit çeşit peynirler, turşular tamam hepsi harikada, ben içlerinde en çok bu su kefirini sevdim. İşte nedenleri :

 

  1. Su kefiri çok lezzetli, içinde bir yığın kabarcıklar var. Sıcak yaz günlerinde gazlı içecekleri benim gibi sevip zararlarından dolayı asla tercih etmeyenler için muhteşem.
  2. Çok eğlenceli tarifleriyle oyna dur. Meyve suyuyla fermente et, ikinci fermentasyonda meyve suyu koy, bitki çaylarıyla dene. Tamamen hayal gücüne kalmış. Sayısız seçenek yaratabilirsin. Limon ekle limonata tadında olsun. Nane, limon ve yeşil çayla karıştırıp buzlu çay yap. Buzla shakerdan geçir süsle.
  3. Her ilave ile tadı değişiyor. Asla hep aynı lezette olmuyor. Kuru meyveler, taze meyveler, şeker çeşitleri hepsi tatlı süprizler yaratıyor.
  4. Susuzluğa birebir. Elbette suya alternatif olamaz ama yazın sıcakta da sırf suyla olmuyor kiii.
  5. Çocuklar çok seviyor. Hazır meyve sularıyla, gazlı, kolalı içeceklerle rahatça rekabet edebiliyor.
  6. En çokta vakti dar olup da, iyi beslenmek ve iyi beslemek isteyenler için. Elbette taze sıkılmış meyve suları iyi bir tercih ama her sabah işe yetişmeye çalışan günümüz anneleri nasıl yapsın? Oysa benim su kefirim rahatça 3-4 gün saklanabiliyor.
  7. Marketten taşımaktan kolay. Her 48 saatte bir hazır.
  8. Maliyeti çok ucuz. Mayaları öldürmediğin taktirde kullan dur.